Osiągnięcia

Osiągnięcia i sukcesy uczniów naszej Szkoły
w roku szkolnym 2016/2017 w konkursach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich
i międzynarodowych.

Osiągnięcia uczniów i szkół we współzawodnictwie sportowym

  • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, kat. chłopców,
    III miejsce
  • Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe, kat. chłopców, I miejsce

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2015/2016

Sukces naszej Szkoły

29 września 2016r. w Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu odbyło się podsumowanie całorocznego współzawodnictwa sportowego szkół z terenu Powiatu Żywieckiego w roku szkolnym 2015/ 2016.


Wśród szkół podstawowych piątą pozycję objęła Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z Milówki.
Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych sportowców i życzymi im dalszych sukcesów.


 

Osiągnięcia i sukcesy uczniów naszej Szkoły
w roku szkolnym 2015/2016 w konkursach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich
i międzynarodowych.

 


Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich

    • Kamil Kamiński, kl. VI b, Ogólnopolska Olimpiada – Archimedes.Plus – Matematyka.Plus, Laureat pierwszego stopnia z wyróżnieniem;
    • Oliwia Chruślińska, kl. VI a, Ogólnopolska Olimpiada – Archimedes.Plus – Matematyka.Plus, Laureat pierwszego stopnia;
    • Filip Misiarz, kl. VI c,  Ogólnopolska Olimpiada – Archimedes.Plus – Matematyka.Plus, Laureat pierwszego stopnia;
    •  Martyna Macoch, kl. VI b,  Ogólnopolska Olimpiada – Archimedes.Plus – Matematyka.Plus, Laureat drugiego stopnia;
    • Daria Motyka, kl. VI b, Ogólnopolska Olimpiada – Archimedes.Plus – Matematyka.Plus, Laureat piątego stopnia;
    • Anna Pala, kl. V a, Ogólnopolska Olimpiada – Archimedes.Plus – Matematyka.Plus, Laureat piątego stopnia;
    •  Angela Słowik, kl. III a, Międzynarodowy Konkurs Biblijny Jonasz, laureat;
    •  Zuzanna Maciejowska, kl. V b, Międzynarodowy Konkurs Biblijny Jonasz, laureat;
    • Oliwia Chruślińska, kl. VI a, Międzynarodowy Konkurs Biblijny Jonasz, laureat;
    •  Oliwia Piela, kl. VI a, Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach, wyróżnienie;
    • Oliwia Chruślińska, kl. VI a, Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Mieszkam w Beskidach, wyróżnienie.

     

    Osiągnięcia w różnych konkursach, przeglądach na etapie powiatowym i wojewódzkim w roku szkolnym

    • Karol Śleziak, kl. IV b, Śląski Konkurs Biblijny, finalista;
    • Maria Kamieńska, kl. I b, Powiatowy Konkurs Plastyczny Las i woda, laureat;
    • Natalia Kąkol, kl. II a, Powiatowy Konkurs Plastyczny Las i woda, laureat;
    • Dawid Hernas, kl. I a, Powiatowy Konkurs Plastyczny Las i woda, laureat;
    • Martyna Ciapała kl. I a, Powiatowy Konkurs Plastyczny Las i woda, laureat;
    • Aleksandra Janota kl. II b, Powiatowy Konkurs Plastyczny Las i woda, laureat;
    • Emilia Cępiel, kl. II b, Powiatowy Konkurs Plastyczny ...by ziemia była piękna, wyróżnienie;
    • Zespół Hulajniki, Wojewódzki Przegląd Zespołów Regionalnych w Wiśle, III miejsce. 

    Osiągnięcia uczniów i szkół we współzawodnictwie sportowym

    • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, kat. dziewczyn, II miejsce;
    • Powiatowe Zawody Mini Piłki Siatkowej, kat. chłopców, II miejsce;
    • Powiatowe Zawody Mini Piłki Siatkowej, kat. dziewczyn, III miejsce;
    • Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, kat. dziewczyn, VI miejsce;
    • Gminny Turniej Tenisa Stołowego, kat. dziewczyn, I miejsce;
    • Gminny Turniej Tenisa Stołowego, kat. chłopców, I miejsce;
    • Gminny Turniej Piłki Siatkowej, kat. dziewczyn, I miejsce;
    • Powiatowe Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym, kat. dziewczyn, III miejsce;
    • Powiatowe Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym, kat. chłopców, III miejsce;
    • Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej, kat. dziewczyn, III miejsce;
    • Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej, kat. chłopców, I miejsce;
    • Turniej Międzygminny Mini Piłki Nożnej, kat. chłopców, I miejsce;

     

    Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

    Uczennica klasy VI b Dagmara Homa została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego, organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

    Tytuł laureata zwalnia uczennicę z pisania I części sprawdzianu szóstoklasisty dając jej maksymalną liczbę punktów.

    Gratulujemy Dagmarze i życzymy jej dalszych sukcesów!


     

    Osiągnięcia i sukcesy uczniów naszej Szkoły w roku szkolnym 2014/2015 w konkursach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.

     

    Znalezione obrazy dla zapytania konkursy szkolne

    • Nadia Tokarczyk - uczennica klasy VI b zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego.
    • Dagmara Homa - uczennica klasy VI b zajęła I miejsce w Ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Ortograf".
    • Dagmara Homa - uczennica klasy VI b zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Kreator".
    • Karol Wiercigroch - uczeń klasy V b zajął I miejsce w kategorii dzieci na Międzynarodowym spotkaniu z heligonkami i dudami.
    • Kamil Bułka - uczeń klasy III b zajął II miejsce w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach"
    • Wojciech Kupczak - uczeń klasy III b zdobył wyróżnienie w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach"
    • Kacper Dziedzic - uczeń klasy VI a zdobył wyróżnienie w XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach".
    • IV miejsce w zawodach powiatowych w Turnieju Gier i Zabaw dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2014/2015.
    • Angela Słowik - uczennica klasy II a zdobyła tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Biblijnego "Jonasz"
    • Zuzanna Maciejowska - uczennica klasy IV b zdobyła tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Biblijnego "Jonasz"
    • Chruślińska oliwia - uczennica klasy V a zdobyła tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Biblijnego "Jonasz"
    • Dagmara Homa - uczennica klasy VI b zdobyła tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Biblijnego "Jonasz"
    • Paweł Krutak - uczeń klasy VI b zdobył tytuł laureata Międzynarodowego Konkursu Biblijnego "Jonasz"
    • Zuzanna Maciejowska - uczennica klasy IV b zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

     

    Osiągnięcia i sukcesy uczniów naszej Szkoły w roku szkolnym 2014/2015 w konkursach na szczeblu szkolnm oraz gminnym.

    fg

    1. Szkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas II

    I miejsce - Damian Pryszcz II c, Angela Słowik II a
    II miejsce - Jan Tomiczek II c, Karina Maciejowska II b
    III miejsce - Karolina Biegun II c

    2. Szkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas III

    I miejsce - Magdalena Talik III a
    II miejsce - Patrycja Żyrek III a
    III miejsce - Szymon Gruszka III b

    3. Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II

    I miejsce - Angela Słowik II a
    II miejsce - Karolina Biegun, Lidia Grrzegorzek II c
    III miejsce - Dominika Mentel II b

    4. Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III

    I miejsce - Karol Śleziak III b
    II miejsce - Igor Pytel III a
    III miejsce - Kacper Lachl III b

    5. Jakub Fiedor - uczeń klasy III b zdobył wyróżnienie w 45 Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych, w Konkursie Strzelania z Bata.

    6. Szkolny Konkurs matematyczny dla klas IV

    I miejsce - Agnieszka Drąg IV a
    II miejsce - Michał Gluza IV a
    III miejsce - Krzysztof Zeman IV b

    7. Szkolny Konkurs matematyczny dla klas V

    I miejsce - Martyna Macoch V b
    II miejsce - Kamil Kamiński V b
    III miejsce - Daria Motyka V b

    8. Szkolny Konkurs matematyczny dla klas VI

    I miejsce - Kamil Jędrzkiewicz VI b
    II miejsce - Jakub Waligóra VI b
    III miejsce - Bartłomiej Misiarz VI a

    9. Szkolny konkurs ortograficzny "I Ty możesz zostać mistrzem ortografii" dla klas IV

    I miejsce - Zuzanna Maciejowska IV b
    II miejsce - Emilia Pajestka IV a
    III miejsce - Anna Pala IV a, Mateusz Baranowski IV b

    10. Szkolny konkurs ortograficzny "I Ty możesz zostać mistrzem ortografii" dla klas V - VI

    I miejsce - Dagmara Homa VI b
    II miejsce - Nadia Tokarczyk VI b
    III miejsce - Natalia Słowik VI a, Karolina Białoń V b

    11. I miejsce w Gminnych Zawodach mini piłki siatkowej w kategorii chłopców.

    12. I miejsce w Gminnych Zawodach mini piłki koszykowej w kategorii chłopców.

    13. II miejsce w Gminnym Turnieju gry w tenisa stołowegow kategorii chłopców.

    14.III miejsce w Gminnym Turnieju gry w tenisa stołowegow kategorii dziewcząt.

    15. I miejsce w Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt.

    16. II miejsce w Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii chłopców.

    17. Wiktoria Mroziak uczennica klasy VI b zdobyła I miejsce w gminnym konkursie plastycznym "Stop cyberprzemocy" w kategorii szkół podstawowych, klas IV - VI.

    18. Zuzanna Maciejowska uczennica klasy IV b zdobyła wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym "Stop cyberprzemocy" w kategorii szkół podstawowych, klas IV - VI

    19. Krzysztof Gluza uczeń klasy II b zdobył II miejsce w gminnym konkursie plastycznym "Stop cyberprzemocy" w kategorii szkół podstawowych, klas I - III.

    20. Emilia Cępiel uczennica klasy I b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Stop cyberprzemocy" w kategorii szkół podstawowych, klas I - III.

     


     

    Podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2013/2014

    Wielki sukces naszej Szkoły

    25 września 2014r. w Gimnazjum w Twardorzeczce odbyło się podsumowanie całorocznego współzawodnictwa sportowego szkół z terenu Powiatu Żywieckiego w roku szkolnym 2013/ 2014.


    Wśród szkół podstawowych pierwszą pozycję objęła Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z Milówki, zdobywając 206 punktów. Cieszy również fakt, że w tym roku wygraliśmy z dość dużą przewagą, ponieważ SP nr 5 z Żywca zgromadziła o ponad 40 punktów mniej.

    Również w klasyfikacji gimnazjalnej na podium stanęli milowieccy uczniowie zajmując drugą pozycję.

    W kategorii gmin - Milówka zajęła trzecią pozycję!


    Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych sportowców i mamy nadzieję, że powtórzymy ten sukces za rok.

     

     

     

 

 

strona głowna historia plan zajęć kontakt